05.12.2016

Boruta-Zachem – czołowy polski producent barwników, pigmentów i rozjaśniaczy optycznych, w okresie trzech kwartałów 2016 r. osiągnął 17,68 mln zł przychodów ze sprzedaży. To wzrost o ponad 30 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Zysk z działalności operacyjnej i zysk netto w tym samym okresie wyniosły odpowiednio 112,9 i 23,5 tys. zł. Spółka jednocześnie kontynuowała prace nad rozwojem wydziału ekologicznej chemii gospodarczej i kosmetyków, których produkcja opiera się na bazie wysokiej jakości biosurfaktantów.

Media o nas

Newseria: Boruta-Zachem liczy na duży wzrost przychodów dzięki nowej inwestycji

Boruta-Zachem zamierza przyspieszyć uruchomienie nowej linii produkcyjnej biosurfaktantów. Inwestycja, która ma zwielokrotnić przychody spółki, może ruszyć w lipcu br. W tym samym czasie spółka chce przenieść się na główny parkiet GPW.

Chemiczna spółka Boruta-Zachem od połowy 2014 roku notowana jest na NewConnect, jednak dla firmy to jedynie etap w drodze na główny rynek warszawskiej giełdy. Jej udziałowcy zdecydowali, że doradcą i instytucją, która napisze prospekt emisyjny, będzie Mercurius Dom Maklerski. Debiut Boruty-Zachem na głównym parkiecie GPW planowany jest w połowie roku.

Pełna treść wywiadu dla agencji informacyjnej Newseria dostępna jest na portalu biznes.newseria.pl.