05.12.2016

Boruta-Zachem – czołowy polski producent barwników, pigmentów i rozjaśniaczy optycznych, w okresie trzech kwartałów 2016 r. osiągnął 17,68 mln zł przychodów ze sprzedaży. To wzrost o ponad 30 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Zysk z działalności operacyjnej i zysk netto w tym samym okresie wyniosły odpowiednio 112,9 i 23,5 tys. zł. Spółka jednocześnie kontynuowała prace nad rozwojem wydziału ekologicznej chemii gospodarczej i kosmetyków, których produkcja opiera się na bazie wysokiej jakości biosurfaktantów.

Media o nas

Dziennik Gazeta Prawna: Twarze Biznesu - Milliony wyciśnięte z rzepaku

W czerwcu pozyskanie milionów z Unii, w lipcu debiut na NewConnect. Jesienią wejście na londyńską AIM. Tak działa Wiesław Sażała, prezes Boruty-Zachemu SA.
W rozmowie z redaktor Beatą Tomaszkiewicz z Dziennika Gazety Prawnej, prezes Wiesław Sażała opowiada nie tylko o planach na najbliższy rok: debiucie na alternatywnym rynku giełdy papierów wartościowych w Londynie, pozyskaniu środków na dalsze prace nad technologią pozyskiwania biosurfaktatów z biomasy rzepakowej czy planowanych przejęciach firm z branży biotechnologicznej. Mówi również o tym jakim jest przełożonym, jak postrzega swoją rolę w spółce oraz co pasjonuje go poza pracą.

Pełna treść artykułu dostępna w papierowym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej z 27 sierpnia 2014 roku lub na płatnym serwisie gazetaprawna.pl