05.09.2019

Boruta-Zachem, spółka działająca w branży chemiczno-kosmetycznej, w drugim kwartale wypracowała 8,3 mln zł przychodów ze sprzedaży – jest to wynik o 54 proc. wyższy w porównaniu do poprzedniego roku. Na wzrost sprzedaży wpływ miały zwiększone działania marketingowe w zakresie ekologicznych marek oraz pozyskanie nowych, dużych klientów. W tym okresie spółka również poprawiła wyniki finansowe i rentowność na każdym poziomie działalności.

Media o nas

Dziennik Gazeta Prawna: Twarze Biznesu - Milliony wyciśnięte z rzepaku

W czerwcu pozyskanie milionów z Unii, w lipcu debiut na NewConnect. Jesienią wejście na londyńską AIM. Tak działa Wiesław Sażała, prezes Boruty-Zachemu SA.
W rozmowie z redaktor Beatą Tomaszkiewicz z Dziennika Gazety Prawnej, prezes Wiesław Sażała opowiada nie tylko o planach na najbliższy rok: debiucie na alternatywnym rynku giełdy papierów wartościowych w Londynie, pozyskaniu środków na dalsze prace nad technologią pozyskiwania biosurfaktatów z biomasy rzepakowej czy planowanych przejęciach firm z branży biotechnologicznej. Mówi również o tym jakim jest przełożonym, jak postrzega swoją rolę w spółce oraz co pasjonuje go poza pracą.

Pełna treść artykułu dostępna w papierowym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej z 27 sierpnia 2014 roku lub na płatnym serwisie gazetaprawna.pl