19.08.2020

Boruta-Zachem S.A. – spółka notowana na NewConnect, kontynuuje dynamiczny wzrost wyników, przede wszystkim za sprawą ekologicznej gałęzi biznesu. Właściciel marek OnlyBio i OnlyEco w drugim kwartale wypracował 14,5 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży – jest to wynik o ponad 55 proc. wyższy w porównaniu do poprzedniego roku. W tym okresie, firma osiągnęła blisko 1 mln zł zysku netto, co stanowi czterokrotny wzrost w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. Bardzo dobre wyniki to efekt rozwoju sieci sprzedaży oraz rosnącej popularności ekologicznych marek.

Media o nas

Dziennik Gazeta Prawna: Twarze Biznesu - Milliony wyciśnięte z rzepaku

W czerwcu pozyskanie milionów z Unii, w lipcu debiut na NewConnect. Jesienią wejście na londyńską AIM. Tak działa Wiesław Sażała, prezes Boruty-Zachemu SA.
W rozmowie z redaktor Beatą Tomaszkiewicz z Dziennika Gazety Prawnej, prezes Wiesław Sażała opowiada nie tylko o planach na najbliższy rok: debiucie na alternatywnym rynku giełdy papierów wartościowych w Londynie, pozyskaniu środków na dalsze prace nad technologią pozyskiwania biosurfaktatów z biomasy rzepakowej czy planowanych przejęciach firm z branży biotechnologicznej. Mówi również o tym jakim jest przełożonym, jak postrzega swoją rolę w spółce oraz co pasjonuje go poza pracą.

Pełna treść artykułu dostępna w papierowym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej z 27 sierpnia 2014 roku lub na płatnym serwisie gazetaprawna.pl