19.08.2020

Boruta-Zachem S.A. – spółka notowana na NewConnect, kontynuuje dynamiczny wzrost wyników, przede wszystkim za sprawą ekologicznej gałęzi biznesu. Właściciel marek OnlyBio i OnlyEco w drugim kwartale wypracował 14,5 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży – jest to wynik o ponad 55 proc. wyższy w porównaniu do poprzedniego roku. W tym okresie, firma osiągnęła blisko 1 mln zł zysku netto, co stanowi czterokrotny wzrost w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. Bardzo dobre wyniki to efekt rozwoju sieci sprzedaży oraz rosnącej popularności ekologicznych marek.

Media o nas

Puls Biznesu: Nowe życie Boruty-Zachemu

Spółka przejęta od upadającego Zachemu rzuca rękawicę światowemu rynkowi biosurfaktantów, który za dekadę będzie wart 30 mld USD.

Sześć nowoczesnych bioreaktorów. W ich wnętrzach odbywa się biosynteza i fermentacja... z polskiej biomasy rzepakowej. Wszystko dla tzw. biosurfaktantów, które otworzą rodzimym przedsiębiorcom drzwi na światowy, miliardowy rynek. Ambicje by na nim zaistnieć, ma firma z Bydgoszczy: Boruta-Zachem, produkująca pigmenty i barwniki.

Pełna treść artykułu znajduje się tutaj.