05.12.2016

Boruta-Zachem – czołowy polski producent barwników, pigmentów i rozjaśniaczy optycznych, w okresie trzech kwartałów 2016 r. osiągnął 17,68 mln zł przychodów ze sprzedaży. To wzrost o ponad 30 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Zysk z działalności operacyjnej i zysk netto w tym samym okresie wyniosły odpowiednio 112,9 i 23,5 tys. zł. Spółka jednocześnie kontynuowała prace nad rozwojem wydziału ekologicznej chemii gospodarczej i kosmetyków, których produkcja opiera się na bazie wysokiej jakości biosurfaktantów.

Media o nas

Gazeta Wyborcza: Inwestują w produkcję ekologicznego mydła

Produkcja ekologicznego mydła i płynu do naczyń z biomasy rzepakowej ruszy wkrótce na terenie byłego Zachemu. Bydgoskie kosmetyki naturalne będą konkurowały na rynku ceną i jakością
Linia do produkcji ekologicznych kosmetyków ma powstawać w spółce Boruta-Zachem. Firma zdobyła już prawa do technologii, opracowanej przez polskich naukowców, która pozwoli taniej wytwarzać ekologiczne kosmetyki i środki czyszczące. Projekt wpiera finansowo Unia Europejska. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała już bydgoskiej firmie około 19 mln zł dotacji na rozwój. 

Pełna treść artykułu znajduje się tutaj.