19.08.2020

Boruta-Zachem S.A. – spółka notowana na NewConnect, kontynuuje dynamiczny wzrost wyników, przede wszystkim za sprawą ekologicznej gałęzi biznesu. Właściciel marek OnlyBio i OnlyEco w drugim kwartale wypracował 14,5 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży – jest to wynik o ponad 55 proc. wyższy w porównaniu do poprzedniego roku. W tym okresie, firma osiągnęła blisko 1 mln zł zysku netto, co stanowi czterokrotny wzrost w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. Bardzo dobre wyniki to efekt rozwoju sieci sprzedaży oraz rosnącej popularności ekologicznych marek.

Media o nas

Gazeta Wyborcza: Inwestują w produkcję ekologicznego mydła

Produkcja ekologicznego mydła i płynu do naczyń z biomasy rzepakowej ruszy wkrótce na terenie byłego Zachemu. Bydgoskie kosmetyki naturalne będą konkurowały na rynku ceną i jakością
Linia do produkcji ekologicznych kosmetyków ma powstawać w spółce Boruta-Zachem. Firma zdobyła już prawa do technologii, opracowanej przez polskich naukowców, która pozwoli taniej wytwarzać ekologiczne kosmetyki i środki czyszczące. Projekt wpiera finansowo Unia Europejska. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała już bydgoskiej firmie około 19 mln zł dotacji na rozwój. 

Pełna treść artykułu znajduje się tutaj.