05.12.2016

Boruta-Zachem – czołowy polski producent barwników, pigmentów i rozjaśniaczy optycznych, w okresie trzech kwartałów 2016 r. osiągnął 17,68 mln zł przychodów ze sprzedaży. To wzrost o ponad 30 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Zysk z działalności operacyjnej i zysk netto w tym samym okresie wyniosły odpowiednio 112,9 i 23,5 tys. zł. Spółka jednocześnie kontynuowała prace nad rozwojem wydziału ekologicznej chemii gospodarczej i kosmetyków, których produkcja opiera się na bazie wysokiej jakości biosurfaktantów.

Media o nas

Międzynarodowy portal napisał o nas

Globalny serwis branżowy wydawany w Londynie - cosmeticsbusiness.com - napisał o naszych planach produkcji kosmetyków hipoalergicznych na bazie biosurfaktantów.  

Polski producent Boruta-Zachem planuje uruchomienie produkcji antyalergiczne kosmetyków w Bydgoszczy, na północy kraju.

Jedną z głównych zalet mydła wykonane z biomasy oleju rzepakowego jest jego pełna biodegradacja. Projekt będzie współfinansowany ze środków otrzymanych z Unii Europejskiej, od której spółka otrzymała 19 mln złotych (US $ 6,3 mln) dotacji na tą inwestycję.

W 2014 roku, Boruta-Zachem ma zatrudnić co najmniej 12 nowych pracowników, a później planuje poszerzyć zatrudnienie do 70 osób. Nowe produkty mają pojawić się na półkach sklepowych pod koniec 2015 r. 

Pełna treść artykułu znajduje się tutaj.